Zoom 2011

Lokale arrangementer i de største byene i høst, finale i Oslo der to band/artister vinner omfattende turné til vinteren.

Øyafestivalen, med støtte fra Kulturdepartementet, driver konseptet Zoom, som har vært med på å løfte norske band og artister fram i lyset gjennom mange år. I høst er det klart for en ny runde, med kvalifisering i de største norske byene, der lokale juryer vil sende kandidater til finale på Mono i Oslo i november.

Zoom har tidligere kåret vinnere som Ricochets, Helldorado, Ida Maria, The Jessica Fletchers, Vishnu, Heroes & Zeros og Norma Sass. For alle disse, og flere til, har Zoom vært viktig i starten av karrieren.

Denne høsten vil flere norske talenter få muligheten til å vise seg fram for et stort publikum både gjennom lokale arrangementer, finalen i Oslo og påfølgende Norges-turné til neste år for vinnerne.

Påmeldingen for Zoom 2011 er startet.

Sted, datoer og informasjon.

Tromsø, Driv: 04. november.
Kontakt: Mariell Apeland/Robert Dyrnes
Epost: booking@bukta.no/mariell.apeland@gmail.com
Påmelding: www.driv.no/nieuw

Trondheim, Byscenen: 7.-9. november, med lokal finale 12. November.
Kontakt: Leiv Aspen
Epost: leiv@tmpo.no
Påmelding: zoom@tmpo.no

Kristiansand, På Hjørnet: 11. og 12. november.
Kontakt: Espen L Mentzoni
Tlf: 95469759
Epost: espen@trashpop.no
Påmelding: zoom@trashpop.no

Stavanger, Checkpoint Charlie: Uke 41, med lokal finale: 29. oktober.
Kontakt: Nils Østenfor
Tlf: 952 04 722
Epost: ost@noxagt.com
Ønsker påmeldingsfrist: 22.september.
Påmelding: booking@checkpoint.no

Bergen, Hulen: 27. og 28. oktober.
Kontakt: Mats Kornerud
Epost: matsk@hulen.no
Påmelding: booking@hulen.no

Oslo, Mono: 11. og 12. oktober,
Kontakt: Rune Haugen
Epost: rune@cafemono.no
Påmelding: booking@cafemono.no

Finaler finner sted i Oslo 22. og 23. november på Mono.




comments powered by Disqus

 

Artikler, nyheter


Pink Floyd: 1967-1977

Denne artikkelen er en kort gjennomgang av Pink Floyds mest sentrale verker perioden 1967-1977, deres viktigste periode.

Groovissimo


The Watch - Vacuum

(Lizard)

Førsteklasses progrock som svinger fra det skjønneste og mest henrivende vakre til de mørkeste og mest skremmende understrømmene i følelsesregisteret.

Flere:

Cornelius - Point
Efrim Manuel Menuck - Plays "High Gospel"